Ponowny sukces w programie „Ojczysty – dodaj do ulubionych”

Kwiecień 5, 2017
ojczysty

Z nieukrywaną dumą informujemy, że Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej wraz z językoznawcami z Wydziału Polonistyki UJ, ponownie otrzymało dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych. Fakt ten cieszy nas tym bardziej, że w tegorocznej edycji złożono aż 394 wnioski, a wyłoniono jedynie 33 beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie na realizację projektów (lista beneficjentów konkursu).
Projekt pn. Atlas małej ojczyzny – mikrotoponimia regionu szczurowskiego będzie kontynuacją Bukietu szczurowskiego. Polegać będzie na zebraniu i dokumentowaniu na mapach, dawnych i nowych nazw zwyczajowych, funkcjonujących w świadomości mieszkańców regionu szczurowskiego. W jego ramach zostaną zorganizowane warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, na temat mikrotoponimii (tzn. nazw miejscowych) i zasad jej zbierania. Mamy nadzieję, że ich uczestnicy aktywnie włączą się w tworzenie map notujących lokalne i gwarowe nazwy przysiółków, osad, punktów orientacyjnych itp.
Realizatorzy projektu zapraszają również dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie pn. U mnie – przewodnik szczurowski. Konkurs będzie polegał na przygotowaniu planów spacerów lub wycieczek (np. rowerowych) po gminie i miejscach, które uczestnicy chcieliby pokazać swoim rówieśnikom przyjeżdżającym z daleka. Przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, ponadto na podstawie zwycięskich prac, powstanie aplikacja na smartfony i tablety, mająca charakter multimedialnego przewodnika po Gminie Szczurowa.

Informacje dotyczące szczegółów projektu, warsztatów i konkursu będą sukcesywnie ogłaszane, dlatego zachęcamy do śledzenia strony.

Skomentuj mój wpis jako pierwszy!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *